SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kalk 5475695
nr 547 5695
Kalk
silver, W A Bolin, 1940-tal, höjd: 11
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
måndag 20 oktober 2008
kl 17:23:00
200 kr
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver